vajinismus tedavisi ankara ücreti

Vajinismus sebebiyle ertelenmesi okunuşu kaçınılması gereken ancak sorun haline dönüşen cinsellik, ilişkileri de içten etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki en yetişkin seksüel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin yalnız tabu olması, cinsî eğitim verilmemesi, kulaktan dolma hatalı bilgiler, maddeye sorunlar gibi çok sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini birlikte tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi evet da cinsel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı ve zaviye endişesiyle ‘aşk kasları’ aşağılık verilen pelvik kaide kaslarını kasarak ilişkiye pürüz olması ile oluşan, ruhsal kökenli sadece eşeysel fonksiyon bozukluğudur. Kadın cinsî ilişki sırasında zaviye endişesi yüzünden kendisini koruma çabasıyla pelvik kaide kaslarını orada eş engel varmışçasına kasarak ilişkiye handikap olur. Vajinismus rahatsızlığının müteaddit katıksız sebebi olduğuna, lakin altta yatan psikolojik sebeplerden en kötüsünün taciz evet da tecavüze maruz kalma olduğuna belirti ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. eşeysel bağ sırasında tepke şekilde gerçekleşen kas kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt okunuşu ayrıca fut parmaklarına gibi yaygın benzer şekilde görülebilir. hepsi bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen eşeysel temas ile alakalı yerleşmiş kimi olumsuz düşünceler yüzünden kadın, münasebet sırasında eşine mezuniyet veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, fazla tek ifadesi olan cinsel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa ve eşinden uzaklaşmaya tarik açabilirken, kadında utanç okunuşu suçluluk duygusuna neden olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak çok hususi benzer bahis olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, kırıklık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin ve çevrelerin uşak konusunda buraya tıklayın edisyon yapmaları nedeniyle birleşik jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde seksüel terapi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu amacıyla bir hayli referans hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı tarih geçtikçe azalmakta okunuşu çözümlenebilir bir dert olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte okunuşu evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ KAYBETME KORKUSU ETKİLİ OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, ruhsal ve seyrek okunuşu fiziki yetişmek şartıyla ikiye ayrılabilir. Nadir fiziki sebepler arasında vajinal ve vulvar enfeksiyonlar, yumurtalık kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun en sık görülen sebepleri ise ruhsal sebeplerdir. bikir zarının lahut olması ve çocukluk çağından itibaren bakirlik zarını korumaya yönelik verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, kimi kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe haysiyetiyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin yalnız tabu olması, eşeysel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma yanlış seksüel bilgiler okunuşu vajinismus gelişmesinde çok önemli nedenlerdir. Ülkemizde dinç kızların çoğu bakirlik zarının patlayacağı, fazla aşkın acı çekeceği, çok fazla kanama olacağı, cinselliğin sadece erkekler göre olduğu, cinsel haz duymanın ayıp, yasak, günah olduğu gibi yanlış bilgilere sahiptir. Bu yanlış bilgilere ilk geceyi başarı ile atlatıp kendini ispatlama isteği de eşlik etmektedir.

EN zaviye SEBEPLERİ TACİZ okunuşu TECAVÜZ

Eşini sevmeme, cebren evlendirilme, bağ ve evlilik problemleri, eşe huzur duyulan öfke, gebelik korkusu, kontrolü kaybetme korkusu gibi nedenler okunuşu vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden işaret acıları ise taciz ya da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ötede vajinismus başta mensup olmak amacıyla bir hayli psikolojik sorunlara neden olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi ankara ücreti”

Leave a Reply

Gravatar